Firma SM-DATA a.s.

Je důležité vědět, s kým uzavíráte dohodu. Těší nás váš zájem o naše služby a také o naši historii.

Historie

Firma Ing. Karel Smetana, SM-DATA® vznikla v roce 1991 a začala svou činnost provozovat na základě vázané živnosti, činnosti účetních poradců v oblasti zpracování účetnictví. Postupně se okruh aktivit rozšiřoval o organizačně ekonomické poradenství, účast na vytváření ekonomických analýz pro výrobce ekonomických programů, zajišťování ekonomického poradenství formou hotline. V roce 1997 získal Ing. Karel Smetana oprávnění k činnosti auditora.

Současnost

V současné době firma sídlí v kompletně pronajatých prostorech a zejména z těchto důvodů mohla určitá technická řešení a investice do vybavení nabrat na daleko větší intenzitě. Nadále rozvíjíme vlastní technologie nad databázovou platformou MS-SQL, která umožňuje absorbovat a třídit stále více informací a poskytuje této době odpovídající zákaznický servis a zachovává růst produktivity práce.

Budoucnost

Budoucnost lze vidět zejména v profesním růstu, a proto do této oblasti putují investice i nadále. Také se rozvíjí nabídka služeb v oblasti zpracování účetnictví, auditu, daňové a účetní poradenství a související výše uvedené činnosti.

V oblasti účetnictví je představou velmi těsná spolupráce se zákazníkem v prostředí Helios iNuvio. Pomocí tohoto prostředí nad databázemi MS-SQL jsme již dnes schopni on-line vyřídit požadavky zákazníka a zejména díky možnosti tohoto propojení budeme připraveni převzít v případě zájmu veškeré funkce podnikové účtárny (vystavování dokladů počínaje a komunikací s bankami konče). V blízké budoucnosti budeme s touto technologií schopni realizovat plný elektronický provoz, včetně integrace dokladů na vstupu. Tato etapa již záleží pouze na rychlosti rozšíření elektronických podpisů a na ně navazující komunikace v České republice.

V oblasti daní usilujeme o on-line styk se státní správou pomocí elektronických podpisových klíčů (vybaveni na tuto variantu jsme již dnes) a tím pádem k zefektivnění, zrychlení a zkvalitnění veškeré daňové agendy našich zákazníků. V případě převzetí starostí formou plné moci se tak bude moci zefektivnit a zrychlit veškerá naše činnost . V oblasti doplňkových činností se nadále věnujeme rozšiřování doplňkových činností a poradenství v oblasti účetnictví, daní, optimalizace kontraktů, zefektivňování informačních systémů včetně poradenství při jejich nákupu a zavádění. Našim záměrem je rovněž společně s našimi smluvními partnery nabízet zajištění podnikových fúzí na klíč (vytvoření a realizace komplexního scénáře fúze a stanovení harmonogramu prací vzhledem k závazným termínům a z tohoto vyplývajícím účetním, daňovým a registračním problémům).

smdata.cz » O firmě » Firma SM-DATA a.s.